CANTEK SOĞUTMA MAKİNALARI TURİZM SANAYİ VE TİC. A.Ş.


Yetkili Adı: CAN HAKAN KARACA
Kuruluş Tarihi: 1991-01-01
Sektör: Makina Sanayi
Ürünler:

Soğutma Cihazları(Evaporatör, Kondenser, Merkezi Soğutma Sistemleri) Soğuk Oda Kapıları, Soğuk Oda Rafları, Soğuk Oda Panelleri, Led Armatürler, Modern Mezbaha Sistemleri, Gıda Saklama ve İşleme Tesisleri 

Telefon: 0242 258 17 00
Faks: 0242 258 17 09
Web: www.cantekgroup.com
E-posta: [email protected]
Tescilli Marka: Octopush , Frigoled , Cantek IRS Serisi , Sürkap, Polipanel , Polikap, Raftek,
Ürün / Hizmet Kapasitesi:
Tesisin Açık Alanı: antalyaosb
Tesisin Kapalı Alanı:
Adres:

AOSB 2. KISIM MAH. 21. CADDE NO:1 DÖŞEMEALTI/ANTALYA


İhracat Yaptığı Ülkeler:


CANTEK Group, Yönetim Kurulu Başkanı Makine Mühendisi Can Hakan Karaca tarafından 1991 yılında Antalya’da kuruldu. 27 yıl içerisinde dünya soğutma ve gıda işleme sektöründe öncü konumdaki uluslararası bir marka hâline geldi.

Anahtar teslimi soğuk hava deposu ve gıda işleme tesisi üretimi ve kurulumu konusunda her geçen gün aralarına yenilerinin eklendiği 55’ten fazla ülkede en çok tercih edilen çözüm ortağı haline gelen Cantek, yerli teknoloji geliştirmeye verdiği önem ve öncelik doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarına yaptığı yatırımlar sayesinde Türkiye’nin dünyaya teknoloji ihraç eden sayılı markaları arasına girdi. 

Tamamen kendi bünyesinde geliştirilip ürettiği yazılım ve donanımlarla dünya soğutma sektöründe yeni bir dönem başlatan CANTEK, soğuk oda performansını ve verimliliğini maksimize eden ve böylelikle saklanan ürünün kalitesini korumakla birlikte benzersiz bir enerji tasarrufu da sağlamayı başaran akıllı soğutma cihazlarını geliştirdi.

Ürün geliştirmeden satışa, teknik hizmetten teknolojik eğitime uzanan toplam kalite odaklı hizmet anlayışını benimsemiş olan CANTEK, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleriyle de daha yaşanabilir bir dünya oluşumuna katkı sağlamak adına Cantek Bilim,  Kültür ve Eğitim Vakfını kurdu. Vakıf, bir taraftan enerjinin verimli ve etkili kullanılmasına yönelik farkındalık yaratmak için enerjisini doğru kullanan sporculara sponsorluk yaparken, diğer taraftan da özellikle gelişmekte olan ülkelerde gıda güvenliği bilincinin yerleşmesi için dünyadaki en çok tüketilen 13 gıda ile ilgili en iyi saklama metotlarının anlatıldığı, 6 ayrı dilde hazırlanan “Üretmek Yetmiyor” serisi ile hem dünya ekonomisine katkı sağlamayı hem de kayıpların önüne geçmeyi amaçlıyor 

Çözüm ortaklarına satış sonrası süreçlerde de kesintisiz, bütüncül bir hizmet sunma anlayışı sosyal sorumluluk bilinci herkesin beslenme hakkından eşit yararlanabildiği daha adil ve daha yaşanabilir bir dünya oluşturma isteği Cantek,i hem endüstriyel üretim ve teknoloji geliştirme konularında hem de dünyada gıda güvencesinin sağlanmasında öncü firma olma misyonunu kazandırmıştır.

 

BAŞKANIN MESAJI

İlk günden beridir kaybetmediğimiz heyecanla soğutma ve gıda sektörüne devrimsel yenilikler kazandırmaya devam ediyoruz. Geliştirdiğimiz teknolojilerle bugün, yalnızca Türkiye’nin değil; dünyanın en çok güvendiği markalardan biriyiz.

Akıllı Soğutma Makinesi Kumanda Sistemi ile %72’ye varan oranlarda enerji tasarrufu sağlamamız, 55’nin üzerinde ülkede hayata geçirdiğimiz projelerde partnerlerimiz için markamızı cazip kılan etkenlerin başında geliyor.

Günümüzde özellikle enerjinin verimli kullanılmasına yönelik Ar-Ge çalışmalarına önemli yatırımlar yapıyoruz. Industry 4.0 gündeme gelmeden önce başladığımız akıllı cihaz geliştirme girişimlerini de hız kesmeksizin sürdürüyoruz. “Nesnelerin İnternet’i” anlayışının önemini yıllar önce kavrayarak soğutma cihazları ve kontrolörler arasında iletişim kuracak alt yapı hazırlıklarını tamamlamış durumdayız.

Zaman içerisinde soğuk hava deposu kapılarıyla başlattığımız üretim gamımıza yalıtımlı paneller, raf sistemleri, aydınlatma çözümleri gibi diğer ürünlerimizi de eklemiş olmamız sayesinde bütüncül çözümler sunuyoruz. Yalnızca gıda saklamayla sınırlandırmadığımız hizmetlerimizi, işleme tesisleri projeleri ve taahhütleriyle bir adım daha öne taşıyoruz. .

Gelecek İçin Gıda Güvencesi

Hızla artan dünya nüfusunu bekleyen en temel sorunlardan “gıda güvencesi”nin sağlanması için de çok ciddi yatırımlar ve bilinçlendirme çalışmaları sürdürüyoruz. Topluma karşı bir sorumluluk ve ödev olarak gördüğümüz bu çalışmaları, 6 dilde hazırladığımız kitaplar ve belgesel filmlerin yanı sıra dünya çapında konferanslar, eğitim etkinlikleri, toplantılar ve seminerler biçiminde hayata geçiriyoruz.

Daha İyi Bir Dünya Elimizde

Geliştirdiğimiz teknolojiler ve kurduğumuz tesislerle yetinmiyoruz.  Soğutma makinelerinde ki enerji tasarrufunun önemine dikkat çekmek amacıyla enerjisini en iyi kullanan başarılı sporculara sponsorluk yaparak enerjinin doğru kullanıldığında daha iyi bir geleceğin mümkün olduğuna inanıyoruz.

Bizler üreticilerin, emeklerinin karşılığını almasını ve ülkelerinin kendi öz kaynaklarından en iyi şekilde yararlanarak zenginliğe ulaşmasını istiyoruz.

İnsanın en temel ihtiyacı ve hakkı olan sağlıklı gıdaya sürekli erişimin artık sorun olmaktan çıkması gerektiğini düşünüyoruz.

Yeryüzünde her bir çocuğun yeterli besleneceği ve açlık tehlikesinin söz konusu bile olmayacağı çok daha güzel bir geleceği hayal ediyoruz.

Ve gıdalarımızı korumaya devam ediyoruz

Çünkü biliyoruz ki daha iyi bir gelecek, bizim elimizde…

Yeter ki gıdamıza sahip çıkalım; enerjimizi doğru kullanalım!

 

Tanıtım Filmi