ANTALYA ENERJİ ÜRETİM A.Ş.


Yetkili Adı: NEVİN YILMAZ-GÜVEN BERK-HASAN EKE
Kuruluş Tarihi: 0000-00-00
Sektör: Makina Sanayi
Ürünler:

ELEKTİRİK VE BUHAR ENERJİ ÜRETİM TESİSİ

Telefon: 258 19 30
Faks: 258 19 33
Web: www.antalyaenerji.com.tr
E-posta: [email protected]
Tescilli Marka:
Ürün / Hizmet Kapasitesi:
Tesisin Açık Alanı:
Tesisin Kapalı Alanı:
Adres:

AOSB 2.KISIM MAH. 25. CADDE NO:4 DÖŞEMEALTI/ANTALYA


İhracat Yaptığı Ülkeler:


“Türkiye Enerjisini Bizden Alıyor…”

2004 yılından itibaren Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ nde yer alan santral 94,20 MWe kurulu gücünde ve yıllık 721.711.200 kWh enerji üretim kapasitesine sahiptir.

Üretilen enerji serbest piyasa koşullarına göre serbest tüketicilere, özel sektör toptan satış şirketlerine ve DUY (Dengeleme Uzlaştırma Yönetmeliği) kapsamında sisteme (TEİAŞ) satılmaktadır.

Aynı zamanda, ulusal elektrik sistemimiz için tanımlanmış olan Primer Frekans Kontrol ve Sekonder Frekans Kontrol Sistemleri ile ilgili otomasyon gelişimini tamamlamış olup bu konuda kapasite hizmeti vermektedir.

Antalya Enerji Üretim A.Ş. ile yapılan ikili anlaşma, tam tedarik niteliğinde olup tüketilen tüm enerjinin tarafından karşılanması esasına dayanacağından, mevcut TEDAŞ ve Bağlı şirketlere olan abonelikler devam ederken, sadece aylık ödenecek elektrik bedelleri firma tarafından ve çok daha ucuz tüketicilere fatura edilecektir.

 

Antalya Enerji Üretim A.Ş. Türkiye’ nin sürekli artan elektrik talebinin karşılanmasında sektörün rekabet gücünü korumaya yönelik bir piyasa modelinin uygulamaya konması konusunda istikrarlı büyümesini devam ettirmeyi hedefliyor.