UTAŞ SAVUNMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.


Yetkili Adı: Abdullah GÜZELDERE
Kuruluş Tarihi: 2011-06-20
Sektör: Makina Sanayi
Ürünler:

Savunma Sanayi, Yivsiz Av Tüfeği İmalatı

Distribütörlükleri      : Türkiye, Amerika, Kanada, Lübnan, Kazakistan,

                                 Ukrayna, Şili, Philipinler, Thailand

Bayileri                   : Türkiye’de 50’nin üzerinde, Amerika’da 250’nin

                                 üzerinde bayimiz bulunmaktadır. Bunun yanısıra

                                 distiribütörümüz olan her ülkede bayilerimiz

 

                                 mevcuttur.

Telefon: 323 37 37
Faks: 323 66 76
Web: www.utasarms.com
E-posta: [email protected]
Tescilli Marka:
Ürün / Hizmet Kapasitesi:
Tesisin Açık Alanı:
Tesisin Kapalı Alanı:
Adres:

AOSB 2.KISIM MAH. 26. CADDE NO:1 DÖŞEMEALTI/ANTALYA


İhracat Yaptığı Ülkeler:


UTAŞ, silah tasarımı, mühendisliği ve OEM üretimi konusunda uzmanlaşmış bir Türk şirketidir. Utaş kuruluşunun ilk yıllarında Türkiye’de bulunan tüfek üreticilerinin Amerika ile bağlantı kurmalarını sağlayarak, bu firmaların tüfeklerini ihraç ederken 2011 yılının sonlarına doğru tamamlamış olduğu projesi UTS 15 pompalı av tüfeğinin piyasaya çıkmasıyla kendi ürününün ihracatı üzerine yoğunlaşmıştır.  Şirketimiz tasarımları ile en iyi ateşli silah tasarım şirketleri arasında bulunmakla birlikte 2006 ve 2007 yıllarında NRA’nın American Rifleman Dergisi tarafından “Yılın Silahı” adaylığına layık görülmüştür. UTAŞ mükemmel tasarımlarıyla ödüller kazanmaya devam ederken şirketin kalbi yeniliğe dayanmaktadır.

Yenilikçi mekanik tasarımı, yenilikçi üretim süreçleri ve silahlarda kullanılan yenilikçi materyaller UTAŞ’ı tanımlayan özellikler olarak ön plana çıkmakta ve şirketi bu sektördeki diğer firmalardan ayırmaktadır.

 

UTAŞ’ın tasarım stüdyosunda silah tasarım ekibi, bir silah konseptini hayata geçirebilmek için bir 3-D CAD/CAM bilgisayar tasarım programı ile çalışmaktadır. Her bir parça bilgisayar programında konsept haline getirildikten sonra UTAŞ mühendisleri ilgili parçayı değerlendirmekte ve imalat süreci ve materyali konusunda tavsiyelerde bulunmaktadır. Dolayısıyla, bütün silahlar, ilgili kullanım amacı için en iyi silahı üretebilmek amacıyla tasarımı, mühendisliği ve üretimi birleştiren bir ekip ruhu ile geliştirilmektedir.