2. KUŞAK LİDER YÖNETİCİLER PROJESİ BAŞLADI
16.08.2016 

Antalya OSB’nin ikinci kuşak sanayiciler için geliştirdiği Lider Yöneticiler Projesi, toplam 12 gün sürecek eğitim programı ile başladı. Genç sanayiciler projenin ilk etabında 4 farklı eğitim aldı.

Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından bölgede faaliyet gösteren firmaların 2’inci ve 3’üncü kuşak yöneticileri için hazırlanan Lider Yöneticiler Projesi, toplam 12 gün sürecek eğitim programı ile başladı. İlk etabı 4 eğitimden oluşan projede genç sanayicilere Etkili İletişim, Kişisel Markalaşma, Zaman Yönetimi ve İş Planlaması, Yeni Dünya Yeni Tüketici Yeni Şirket eğitimleri verildi. Ulusal ve uluslararası başarı sahibi uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlere, Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Yönetim Kurulu Üyeleri ile AGT Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Danışmanı Mehmet Semih Söylemez’de katıldı.

2 GÜNDE 4 FARKLI EĞİTİM

Genç sanayicilere katıldıkları ilk eğitimde bireylerarası iletişimde karşılıklı olarak anlaşabilmenin püf noktaları aktarılırken, ikinci programda markalaşma ve marka yönetimine dair önemli bilgiler anlatıldı. Eğitimin ikinci gününde ise zamanı etkin olarak kullanmanın ayrıntıları uygulamalı olarak gösterildi. Gençler ilk etabın son eğitiminde yeni dünya düzeni ile değişen tüketici ve şirket yapıları ile pazarlama teknikleri hakkında bilgi aldı.

GELECEĞE HAZIRLANIYORUZ

Projenin ikinci kuşak sanayiciler ve firmalar için büyük bir anlam ifade ettiğini belirten Başkan Bahar, “Bu proje bizim bu güne kadar yaptığımız en önemli ve en büyük proje bence. Bina, merkez, fabrika ya da fiziki yapı olarak aklınıza gelen her şeyi bütçesini oluşturduğunuz anda yapabilirsiniz. Ancak o yapıların içerisini oraları etkili ve doğru bir şekilde kullanıp yönetecek insan gücüyle, insanı da bilgi ile donatmazsanız elinizde sadece mimari değeri olan bir yapı kalır ve hiçbir bina tek başına sizi geleceğe taşımaz. İşte bu yüzden insana, gençlerimize, geleceğin yöneticilerine ve iş insanlarına yatırım yapıyoruz. Çünkü genç arkadaşlarımız onları geleceğe taşıyacak doğru bilgi ile donanmazsa ortada fabrika da kalmaz. Dünya hızla değişiyor ve biz bu proje ile değişen dünyaya ayak uydurup, geleceğe hazırlanıyoruz” dedi.

EN BÜYÜK GÜÇ BİLGİDİR

İkinci kuşak sanayicilerin planlama ve sistematiği ile Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan projeye büyük bir özveri ve istekle katıldıklarını söyleyen Bahar, “Günümüzde üretimin belirleyicisi bilgi, kaliteli ve kesintisiz üretimin anahtarı ise bilgiyi doğru kullanabilme yetkinliğidir. Bilgiyi üreten, ona sahip olan, bilgiyi geliştiren kuruluş ve toplumlar ise hiç şüphesiz geleceğin sahibi olacaktır. Bu anlayışla hayata geçirdiğimiz 2. Kuşak Genç Liderler Projesi ile öncelikle firmalarımızın geleceğe ulaşıp, pazarında lider konuma gelmesini amaçlıyoruz. Bu sayede hem kent hem de ülke ekonomisine sağladığımız katma değerin varlığını sürdürmesi, beraberinde ise katlanarak büyümesini hedefliyoruz. Buradaki hiçbir tesis bir anda oluşmadı. Hepsinin ayrı bir başarı öyküsü var. Sert rekabet koşulları karşısında bu öykülerin bir anı olmasını istemiyoruz, ebedi bir değere dönüştürüp milletimizle paylaşmanın isteği içerisindeyiz” şeklinde konuştu. 

 
Ekli Dökümanlar