2017 YILI SEKTÖREL TİCARET HEYET PROGRAMLARI
17.02.2017


Antalya Organize Sanayi Bölgesi 2017 yılı Sektörel Ticaret Heyet Programları açıklandı.


 

Sayın Sanayicimiz; 

Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü olarak Ekonomi Bakanlığı desteği ile gerçekleştireceğimiz 2017 yılı Sektörel Ticaret Heyet Programlarımız aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. 

02-06 TEMMUZ 2017 FAS/KAZABLANKA TARIM-GIDA SEKTÖRÜ

Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğünün sağlamış olduğu “Sektörel Ticaret Heyeti” desteği kapsamında, giderlerin %60’ının karşılanacağı, Kazablanka Sektörel Ticaret Heyet Programı 02-06 Temmuz 2017 tarihleri arasında Fas’ın Kazablanka kentine Bölge Müdürlüğümüzün organizasyonuyla Gıda ve Tarım sektörlerimize yönelik düzenlenecektir. Kazablanka Heyet Programımız tamamıyla ikili iş görüşmeleri odaklı bir program olup, Bölge Müdürlüğümüzün daha önce gerçekleştirdiği heyet organizasyonlarından farklı olarak sektörle ilgili bir fuar dönemini kapsamamaktadır.  Program; ikili iş görüşmeleri, tesis ziyaretleri ve ticaret ataşeliği bilgilendirme toplantısını kapsamaktadır.

Detaylı program daha sonra katılımcı firmalara iletilecektir.

Bu programa katılacak olan firmaların ekte yer alan evrakları doldurup en geç “24 Şubat 2017 Cuma” tarihine kadar Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Dış Ticaret Birimi’ne   müracaat etmelerini, bilgi alınmasını ve katılım ile ilgili gereğinin yapılmasını rica ederiz. 

20-26 AĞUSTOS 2017 BREZİLYA/SAO PAULO İNŞAAT-YAPI SEKTÖRÜ

Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğünün sağlamış olduğu “Sektörel Ticaret Heyeti” desteği kapsamında, giderlerin %60’ını karşılanacağı, 20-26 Ağustos 2017 tarihleri arasında Brezilya’nın Sao Paulo kentinde gerçekleşecek olan “ Concrete Show South America 2017” Uluslararası Latin Amerika Çimento & Beton Teknolojileri Fuarı’na Bölge Müdürlüğümüzün organizasyonuyla Sao Paulo Sektörel Ticaret Heyet Programı düzenlenecektir. Program; fuar, ikili iş görüşmeleri, saha ziyaretleri ve ticaret ataşeliği toplantısını  kapsamaktadır.

“ Concrete Show South America 2017 Fuarı ” çimento ve ürünleri, katkı maddeleri, prefabrik yapılar, pompalar, döküm kalıpları, ağır iş makineleri, kesim makineleri, tekstüre makineleri, alet ve edavatlar, su geçirmez malzemeler, betonarme yapı sistemleri, boya-vernik, iskele, kompresörler, iş asansörleri, demir-çelik konularını içermektedir.

 Her yıl  düzenlenen ve bu yıl 11.’si düzenlenecek olan “ Concrete Show South America 2017 Fuarı ” “100.000 m² sergi alanı üzerinde, 2016 yılı verilerine göre 26 ülkeden 450 fuar katılımcısı ile 36 ülkeden 25.139 ziyaretçi ağırlamıştır.

Detaylı program daha sonra katılımcı firmalara iletilecektir.

Bu programa katılacak olan firmaların ekte yer alan evrakları doldurup en geç “24 Şubat 2017 Cuma” tarihine kadar Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Dış Ticaret Birimine   müracaat etmelerini, bilgi alınmasını ve katılım ile ilgili gereğinin yapılmasını rica ederiz. 

 01-06 EKİM 2017 İSPANYA/BARSELONA PLASTİK-KAUÇUK-AKRİLİK SEKTÖRÜ

Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nün sağlamış olduğu “Sektörel Ticaret Heyeti” desteği kapsamında, giderlerin %60’ının karşılanacağı, 01-06 Ekim 2017 tarihleri arasında İspanya’nın Barselona  kentinde gerçekleşecek olan “ EQUIPLAST ” Uluslararası Plastik ve Kauçuk Fuarı’na Bölge Müdürlüğümüzün organizasyonuyla Barselona Sektörel Ticaret Heyet Programı düzenlenecektir. Program; fuar, ikili iş görüşmeleri, saha ziyaretleri ve ticaret ataşeliği toplantısını  kapsamaktadır.

“ Equiplast Fuarı ” plastik mamuller ve yarı mamuller, hammadde ve katkı malzemeleri, kalıplar, plastik makineler, plastik imalatı, plastik işleme, plastik teknolojisi, ar-ge ve inovatif ürünler, ölçüm, kontrol ve otomasyon sistemleri, makina, ekipman ve otomasyon sistemleri  konularını içermektedir.

Üç yılda bir  düzenlenen ve bu yıl 18.’si düzenlenecek olan “ Equiplast Fuarı ” 240.000 m² sergi alanı üzerinde, 2014 yılı verilerine göre 164 ülkeden 734 fuar katılımcısı ile  37.846 ziyaretçi ağırlamıştır.

Detaylı program daha sonra katılımcı firmalara iletilecektir.

Bu programa katılacak olan firmaların ekte yer alan evrakları doldurup en geç “24 Şubat 2017 Cuma” tarihine kadar Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Dış Ticaret Birimine   müracaat etmelerini, bilgi alınmasını ve katılım ile ilgili gereğinin yapılmasını rica ederiz.

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN;

Gözde TOLONGÜÇ

Dış Ticaret Uzmanı

Tlf: 0242 258 11 00 (5029)

email: gozdetolonguc@antalyaosb.org.tr

 
Ekli Dökümanlar


+90 242 258 11 00