BAŞKAN BAHAR’DAN EMEKÇİ KADINLARA 5 BİN KARANFİL
09.03.2017


Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Bölgede çalışan yaklaşık 5 bin kadına çiçek gönderdi. 


 

Antalya Organize Sanayi Bölgesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde çiçeklere büründü. Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Bölgede çalışan yaklaşık 5 bin kadının Dünya Kadınlar Gününü, kırmızı karanfil göndererek kutladı. Kar-Yapı Tasarım Kartonpiyer İnşaat İmalat Turizm Taşımacılık San. Tic. AŞ, Antalya Mermer San. Tic. Ltd. Şti ile Bölge Müdürlüğünde çalışan kadınlara karanfillerini kendi elleriyle takdim eden Bahar, Bölge çalışanı kadınlardan bu ince davranışı nedeniyle çok sayıda teşekkür mesajı aldı.

GELECEĞİ SİZ ŞEKİLLENDİRECEKSİNİZ 

Çiçek dağıtımı öncesi kadınlara günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Bahar, 1857 yılında meydana gelen acı olayı ve sonrasında yaşananları hatırlatarak 8 Mart’ın Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlanmasının tarihsel sürecini anlattı. Yönetim Kurulu olarak kadın istihdamının artması, kadınların daha iyi şart ve koşullarda çalışabilmeleri için etkin bir çalışma sürdürdüklerini belirten Bahar, “Göreve geldiğimiz ilk yıl her yıl geleneksel olarak verdiğimiz AOSB En Başarılı Firmalar Ödüllerine ‘En Fazla Kadın İstihdamı Sağlayan Firma’ ödülünü ekledik. Amacımız Bölgemizde daha fazla kadının istihdam edilmesini sağlamaktı. Çünkü sizlerin elinin değdiği her şey iyileşir, güzelleşir, katlanarak büyür. Sizlerin üretim içerisinde etkin bir şekilde rol almanız ekonomik büyümemizde, kalkınmamızda, gelişmemizde büyük bir öneme sahip. Bu ülkenin geleceğine sizler yön vereceksiniz. Yetiştireceğiniz evlatlar, gelecekte bu görevleri, bu makamları, bu fabrikaları bizlerden devir alacak. İyi eğitim görmüş, aydın ve başarılı bir nesil yetiştirerek daha güçlü ve büyük bir Türkiye yaratmak sizlerin elinde” dedi. 
Ekli Dökümanlar


+90 242 258 11 00