ANTALYA OSB JANDARMA KARAKOLU TÖRENLE AÇILDI
24.10.2017


Antalya Organize Sanayi Bölgesi Jandarma Karakolu hizmet binası törenle hizmete açıldı. 


 

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Jandarma Karakol Komutanlığı Hizmet Binası törenle hizmete açıldı. Antalya Organize Sanayi Bölgesi 2’nci kısımda gerçekleşen törene Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Tugay ve Garnizon Komutanı P. Alb. Tahir Sarvan, İl Jandarma Komutanı Tuğgenaral Cengiz Yıldız, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Kepez Kaymakamı ve Döşemealtı Kaymakam Vekili Hamdullah Suphi Özgödek, Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bölge Müdürü İlhan Metin, Antalya Organize Sanayici İşadamları Derneği (OSİAD) Başkanı Ahmet Kasapoğlu, Genç Organize Sanayi Derneği (GOSD) Başkanı Canan Gürkan, askeri erkan ve Bölge sanayicileri katıldı.

EN ÖNEMLİ İHTİYAÇ GÜVENLİK

Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılan ve Jandarma Komutanlığına devredilen hizmet binası ile sadece Antalya OSB’den sorumlu müstakil bir jandarma birimi de göreve başlamış oldu. Törenin açılış konuşmasını yapan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, günümüzde insanların en önemli ihtiyacının güvenlik olduğunu belirterek “Büyük bir stratejik öneme sahip, binlerce kişinin istihdam edildiği Organize Sanayi Bölgemiz büyümeye devam ediyor. Yeni genişleme alanlarımızla yeni planlarımız var. Yeni yatırımcılarımızın yer talepleri, yeni çalışmalarımız var. Bölgemiz büyümeye devam ettikçe ve işletme sayısı arttıkça her türlü tehlikeden uzak, bilgi güvenliğinin de hat safhada olduğu bir ortam oluşturmak kaçınılmazdı. İşte bunun için OSB’de güvenlik ihtiyacını karşılamak adına bugün Organize Sanayi Bölgesi Jandarma Karakolumuzun açılışını gerçekleştiriyoruz. Temenni ediyorum ki jandarmamıza az iş düşsün. Bölgede jandarmanın varlığının insanlara verdiği güven bile huzuru temin etmeye yeterlidir diye düşünüyorum” dedi.

DAHA HIZLI VE ETKİN HİZMET

Jandarma karakolu ile güvenlik güçlerinin daha etkin ve verimli bir çalışma olanağına sahip olacağını ifade eden, İl Jandarma Komutanı Tuğgenaral Cengiz Yıldız, “Çağımızın yükselen değerleri insan hakları ve bireysel özgürlükler ile güvenlik arasındaki hassas çizgide kamu güvenliği sistemi kolluk toplum ilişkisini ön plana çıkarmaktadır. Jandarma bu beklentileri karşılamak ve güvenlik hizmetlerini daha etkin, süratli, verimli ve koordineli bir şekilde icra edebilmek maksadıyla bilgi çağı denilen günümüzün gereklerine ve ruhuna uygun görev yapmak gayretindedir. Özellikle Antalya gibi metropollerde suçun işlenmesine yönelik çalışmalar ülkemizin güvenli ve huzurlu bir ülke olarak tanınmasına, başta sanayi ve turizm olmak üzere bütün sektörlerin gelişmesine olumu katkı sağladığının farkındayız. Açılan jandarma karakolu ile birlikte bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Antalya İl Jandarma Komutanlığı organize sanayi bölgesinde daha hızlı daha etkin ve daha verimli hizmet vermeye devam edecektir” şeklinde konuştu.

KURUMLAR ARASI DİYALOG VE İŞBİRLİĞİ

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ise jandarma karakolunu 4 ay gibi kısa bir sürede, planlanandan da önce tamamladıklarını belirterek, “Bölgemizin, katılımcılarımızın ve çalışanlarımızın güvenliğini esas alan bu eser ile Bölgemizde bir ilki daha gerçekleştirmekle kalmıyor, kurumlar arası diyaloğu ve işbirliğini bir üst seviyeye taşıyoruz. Karakolumuz jandarmamızın hareket kabiliyetini büyük ölçüde artıracak dolayısıyla da güvenlik hizmetleri çok daha hızlı yerine getirilip güvenlik seviyemizi çok daha yukarılara taşıyacaktır. Bölgemiz civarında vuku bulacak her türlü olası kaza ve adli olaya müdahalede ciddi bir zaman tasarrufu sağlanacak ki bu tasarruf gün gelecek bir canın kurtarılmasına vesile olacaktır. 365 gün 24 saat esasına göre devriye görevini de ifa edecek olan güvenlik güçlerimizin, her türlü art niyetli düşünce ve eylem için caydırıcı bir kuvvet olacak, huzur ve güven içerisinde çalışmamıza, ülkemize katma değer yaratmaya devam etmemize vesile olacaktır” ifadelerini kullandı.

HİZMET BİNASINI İNCELEDİLER 

Konuşmaların ardından Antalya Valisi Karaloğlu, İl Jandarma Komutanı Yıldız ve Antalya OSB Başkanı Bahar, jandarma karakolu yapım işini üstlenen Foraks İnşaat Makina Kiralama Tic. Ltd. Şti. firması yetkilileri Süleyman Öztürk ile Can Soysal’a teşekkür plaketi takdim etti. Hizmet binasının açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, Antalya Valisi Karaloğlu önderliğinde karakolu gezip incelemelerde bulundu. 
Ekli Dökümanlar