OSBÜK 1. ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ FUARI VE ZİRVESİ
06.09.2018 

Sayın Sanayicimiz; 

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Görev tanımlarında da yer aldığı üzere; organize sanayi bölgelerini yurtiçi ve yurtdışında tanıtıcı faaliyetlerde bulunmak, yerli ve yabancı yatırımcıları OSB’lere yönlendirmek, fuarlar, sergiler düzenlemek OSBÜK’ün asli faaliyetleri arasındadır. Organize sanayi bölgelerimizi tek ve güçlü bir platformda ulusal ve uluslararası pazarlarda tanıtmak, üretim gücünü ve çeşitliliğini tüm dünyaya duyurmak, organize sanayi bölgelerimiz arasında güçlü bir iletişim ortamı sağlamak, iş birlikleri, güç birlikleri fırsatları oluşturmak amacıyla OSBEXPO, OSBÜK 1. Organize Sanayi Bölgeleri Fuarı ve Zirvesi düzenlenecektir.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı desteği ve OSBÜK koordinasyonunda, 14-17 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya’da ilki gerçekleştirilecek olan organizasyonun bu yılki teması ‘Yeni Nesil OSB’ler ve Yatırımcılar Platformu Hedef 2023’ olarak belirlenmiştir.

Fuarda; OSB bölge müdürlüklerimizin stantları bulunacak, stantlarda OSB’lerimizdeki üretim zenginliği ile ilgili sunumlar yapılacak, sanayi temsilcilerimizin de katılımlarıyla ulusal ve uluslararası ticaret heyetleri ile iş görüşmeleri gerçekleştirilecek, OSB’lerimiz arasında ikili görüşmeler, işbirliği çalışmaları, meslek içi eğitimler gibi önemli etkinlikler düzenlenecektir.

Fuarla birlikte eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek zirvede ise organize sanayi bölgelerimizin Endüstri 4.0/Dijital Dönüşüm süreci ile ilgili toplantı ve sunumlar gerçekleştirilecek, OSB’lerimizi geleceğe en hızlı ve doğru biçimde taşımanın aşamaları tartışılacak, aynı zamanda meslek içi eğitimler, uygulamalı örnekleri, komisyon toplantıları, ikili görüşmeler gibi hizmet ve üretim kalitesini artırmaya yönelik oturumlar yapılacaktır.

 

Bilgi için:

www.osbexpo.com
Ekli Dökümanlar


+90 242 258 11 00