* Serbest piyasa verileridir

Dış Ticaret Etkinlikleri

Almanya/Hamburg-Hannover Karma Ticaret Heyet programı 17-20 Nisan 2023 tarihleri arasında bölgemizde Ahşap Mobilya-Plastik-Gıda-Tarım/Gübre- Kağıtçılık- İnşaat-Yapı sektörlerinde faaliyet gösteren 28 katılımcı ile gerçekleşmiştir. 

17 Nisan günü T.C. Hamburg Ticaret Müşaviri Sn. Yıldız Onur ve Hamburg Yatırım ajansı yetkilileri ile toplantı yapılmıştır. Toplantının ardından Bergedorf İnovasyon Park ziyareti gerçekleşmiş olup, Bergedorf İnovasyonpark içinde yer alan dünyanın önde gelen gıda analiz laboratuvarı Galab ve dünyanın en büyük uygulama odaklı araştırma kuruluşlarından Frauenhofer Enstitüsü ziyaret edilmiştir. Enstitü, uzay ve havacılık, otomotiv, biyomedikal, savunma sanayi, enerji sektörü gibi önemli endüstri alanları için parça üretiminde kullanılan eklemeli imalat teknolojilerini geliştirmektedir. Bu teknolojilere ilişkin kapsamlı bir sunumun ardından tesis ziyaret edilmiştir. 

18-19 Nisan Hannover Messe Uluslararası Sanayi Fuarı ziyaret edilmiş, endüstriyel teknolojilerin geleceğine yönelik vizyonları, trendleri ve yeniliklerini yakından inceleme fırsatı yakalanmıştır.