* Serbest piyasa verileridir

İşyerlerinin Çalışma Saatleri Hk.

Sayın İlgili;

Koronavirüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için gereken tedbirlerin kararlaştırılması kapsamında Antalya İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan 15.04.2020 tarih ve 2020/20 nolu kararın 1 ve 2. maddesinde “Kurulumuzun 21.03.2020 tarih ve 2020/03 no’lu kararının 2. maddesinde yer alan “İçkili ve/veya içkisiz tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerlerinin, 21.03.2020 Cumartesi günü saat 24:00’den itibaren sadece paket servis, gel-al benzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet vermelerine, bu amaçla, tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerlerinin oturma alanlarını kaldırmalarına, bu alanlara müşteri kabul etmemelerine,” ilişkin kararıyla çalışma şartları düzenlenen işletmelerin bundan böyle hafta içi ve hafta sonlarında 07:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermesine, sokağa çıkma yasağı uygulanan günlerde kapalı tutulmasına” , “İlimiz genelinde bulunan bakkal, büfe, TAPDK Belgeli bayiler vb. işyerlerinin hafta içi ve hafta sonlarında 07:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermesine, sokağa çıkma yasağı uygulanan günlerde kapalı tutulmasına” karar verilmiştir.

Yukarı belirtilen hususların takip ve denetimi kolluk birimleri ve belediye zabıta teşkilatlarınca koordineli bir şekilde yapılacak olup kararlara uyulmaması halinde ve her seferinde ayrı ayrı olmak üzere cezai işlem ve işyerleri ile firmalar hakkında ilgili mevzuat uyarınca gerekli yaptırımlar uygulanacaktır.

Bu kapsamda, Antalya İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu kararlarına uyulması ve işyerinizin Kurul tarafından belirlenen gün ve saat aralığında faaliyet göstermesi hususunda;

Bilgi alınmasını ve gereğini önemle rica ederiz.