* Serbest piyasa verileridir

BAKAN KACIR ANTALYA OSB SANAYİCİLERİ İLE BULUŞTU

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Antalya OSB ve ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ev sahipliğinde sanayiciler ve iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi. Antalya OSB Bölge Müdürlüğü Atatürk Konferans salonunda düzenlenen toplantıda, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu ve Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan, Antalya Milletvekilleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri de yer aldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Ali Bahar, Antalya iş dünyasının ve sanayicilerin talep, öneri ve beklentilerini ileterek, çözüm konusunda Bakan Kacır’dan destek istedi. Bakan Kacır’a deniz ve mera organize sanayi bölgelerinin kurulması önerisinde bulunan Başkan Bahar, başta sanayiciler olmak üzere iş dünyasının en acil ihtiyacının finansmana erişim olduğunu söyleyerek sözü Kacır’a bıraktı.

Katılımcılarla interaktif bir toplantı gerçekleştiren Bakan Kacır, gelen soruları büyük bir içtenlik ve samimiyetle yanıtladı. Bakan Kacır, kendisine aktarılan taleplerle bizzat ilgileneceğini belirterek, ülke sanayisini kalkındırmak ve sanayicinin önündeki engelleri kaldırmak için çalışacaklarını dile getirdi.

Toplantının ardından, Antalya OSB üretim yapan fabrikaları ziyaret eden Bakan Kacır ve beraberindeki heyet, Kristal Endüstriyel ve CW Enerji firmalarının üretim hatlarında incelemelerde bulundu. İşçilerle sohbet etmeyi ihmal etmeyen Kacır, ürünler, ihracat potansiyeli ve istihdam konuları hakkında bilgi aldı.