* Serbest piyasa verileridir

 

"Dünya dijitalleşmektedir, dijital dünyalaşmaktadır. Dünyanın en değerli şirketleri artık bankalar, enerji veya üretim devleri, otomotiv markaları veya perakendeciler değil. Sırasıyla Apple, Microsoft, Google, Amazon ve Facebook. Bunlara Çin’den Alibaba, Tencent, ByteDance, JD gibi devleri de eklemeliyiz. Görüldüğü üzere, hepsi dijital dünyanın baş aktörleri.

Herkesin bu dünyada yerini alması gerekecek. Bir otomobil ortadan kalkıp, buharlaşıp, sanal veya dijital bir metaya dönüşmeyecek. Ama Tesla vakasında görüldüğü gibi, elektrikli ve otonom araçlar, diğerlerine göre daha popüler ve bu şirketler daha değerli olduğunu görüyoruz. İşinin merkezine müşteriyi, inovasyon yaparak değer üretmeyi, yeni iş modelleri oluşturarak, yenilik yapmayı becerenler, dijital yetkinlikleri süper güç olarak kullananlar, galip gelenler olacak. Burası kesin."

Siz hangi tarafta yer almak istersiniz? Mevcudunu koruyan, eski değerlere ve kabiliyetlere sıkıca tutunanlardan mı olmak istersiniz? Yoksa 21. yüzyıl ve ötesine terfi edip, geleceğe şekil verenlerden mi olmak istersiniz? Gelecek kendiliğinden şekillenmiyor. Bizim tasarımlarımız, bizim değerlerimiz, bizim kararlarımız şekil veriyor. Nasıl bir gelecekte yaşamak istersiniz?

Tüm bunların içinde belki de en keskin teknoloji yapay zekadır. Ateşten, alfabe ve matbaadan, buhar makinesinden, içten yanmalı motor ve elektrikten, yarıiletken, bilgisayar, cep telefonu ve internetten sonra, sanırım insanlığın ve medeniyetimizin vazgeçilmesi haline gelmek üzere. Sosyal medyadan akıllı enerji şebekelerine kadar, insansız hava araçlarından ilaç keşiflerine kadar, oyunlardan tedarik zinciri optimizasyonuna kadar her türlü alanı optimize etmekte ve otomatize etmektedir. Etmeye de devam edecek. Yapay zekalı geleceğe hazır mısınız? Stratejisi olanlarla, olmayanlar arasında şüphesiz ki fark olacaktır." 

Halil AKSU

 

  1. Bu eğitimimiz  katılımcılarımız için  ücretsiz gerçekleştirilecektir.
  2. Yoğun başvuru yapılan eğitimlerde, online başvuru sonrasında kontenjan sınırlaması getirilebilir. ( Kontenjan sınırlaması durumunda, Eğitim ve Kalite Müdürlüğü eğitimlerden  bir hafta önce  firmaları arayarak başvuru sayısı revizyonu talep eder)

Online katılım başvurularımız; eğitimlerin gerçekleşme tarihinden bir ay önce açılmaktadır.

Dünyadaki ve ülkemizdeki “Yapay Zeka” teknolojilerinin ve öncü yapıların-şirketlerin yapay zeka stratejileri hususunda güncel -son temas çalışmalarının katılımcılarla paylaşılması. Sanayi-üretim sektörünün bu alandaki vizyon çalışmalarına farkındalık bazında katkı sağlanması.