* Serbest piyasa verileridir

Haberler

28-06-2024 Bölge

Antalya Organize Sanayi Bölgesi bir ilke daha imza attı. Katılımcılarına sağladığı kaliteli-kesintisiz hizmet arzını, bulunduğu bölgenin doğasını koruyarak sürdürmeyi görev edinen Antalya OSB Yönetimi, Türk Standardları Enstitüsü’nden TS ISO 46001 Su Verimliliği Yönetim Sistemi Belgesini alan Türkiye’deki ilk organize sanayi bölgesi oldu.BELGEYİ BAKAN KACIR TAKDİM ETTİAntalya OSB’nin çevre ve doğa hassasiyetini bir kez daha tescilleyen belge, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır tarafından takdim edildi. Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) 22’nci Olağan Genel Kurulu kapsamında gerçekleşen Belge Takdim Törenine Antalya OSB’yi temsilen katılan Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Budak ve Bölge Müdürü İlhan Metin, Su Verimliliği Yönetim Sistemi Belgesini Bakan Kacır, TSE Başkanı Mahmut Sami Şahin ve OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü’den aldı.ÇEVRESEL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞE DESTEKAntalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Eğitim ve Kurumsal Gelişim Müdürlüğü  ile  Entegre Yönetim Sistemi  Çevre Komitesi Uzmanları tarafından 6 ay süren dokümantasyon ve sistem kurulum faaliyetleri neticesinde Antalya OSB’ye kazandırılan TS ISO 46001 Su Verimliliği Yönetim Sistemi Belgesi ile çevresel sürdürülebilirliği desteklemek ve firmalara bu hususta örnek teşkil etmeyi amaçladıklarını belirten Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Yeşil OSB uyum çalışmaları kapsamında TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, Sera Gazı Emisyon Raporu doğrulaması ve TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelendirmelerinin de Antalya OSB’ye kazandırıldığını hatırlattı.BAŞKAN BAHAR’DAN TEŞEKKÜR VE KUTLAMAAntalya OSB’nin ilklerin yaşandığı örnek bir OSB olduğunu ifade eden Başkan Ali Bahar, “Çevresel değerlere ve sürdürülebilirliğe özde değer veren ve tüm hizmet süreçlerinde bu değeri önceliklendiren Bölge Müdürlüğümüz, edindiği görev  doğrultusunda gerçekleştirdiği aksiyonlarla, birçok  uluslararası hizmet standardında ilk belgelendirilen yapı olma vasfını taşıyor. Türk Standartları Enstitüsü’ne belgelendirme sürecinde sağlamış oldukları hizmet desteği için teşekkür ediyor, çevre duyarlılığımızın bir kez daha erk yapılarca tescillendiğini başta bölge firmalarımız olmak üzere Antalya halkı ile paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Devamı
04-06-2024 Bölge

Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Firmalar Arası Halı Saha Futbol Turnuvası, Yörükoğlu Süt ve Ürünleri San. Tic. A.Ş. ile Antalya Bilim Üniversitesi arasında oynanan final müsabakası ile sona erdi. Normal süresi 2-2 biten karşılaşmada şampiyonu penaltı atışları belirledi. Geçen yıl gerçekleşen turnuvanın ikincisi olan Yörükoğlu takımı, penaltı atışları sonunda bir farklı üstünlüğü sağlayıp 8’nci Antalya OSB Cup Firmalar Arası Futbol Turnuvasının şampiyonu oldu. Takıma kupa ve madalyalarını Antalya OSB Bölge Müdürü İlhan Metin ve Antalya Organize Sanayi İş İnsanları Derneği (OSİAD) Başkanı Mehmet Atılgan verdi.İKİNCİ BİLİM ÜNİVERSİTESİAntalya OSB Teknik Koleji Spor Tesislerinde 19 takımın katılımıyla gerçekleşen ve yaklaşık 2 ay süren turnuvanın ikincisi olan Antalya Bilim Üniversitesi takımı da kupa ve madalyalarını Bölge Müdürü Metin ve OSİAD Başkanı Atılgan’dan aldı. Aynı gün oynanan üçüncülük maçında ise Antalya OSB Bölge Müdürlüğü ile Ekici Peynir takımları karşı karşıya geldi. Karşılaşmadan 2-0’lık üstünlük ile ayrılan Ekici takımı turnuva üçüncüsü oldu. Seçil Bayrak takımı turnuvanın en centilmen takımı seçilirken, turnuvanın gol kralı ise Türk Ytong takımı oyuncusu Recep Yılmaz oldu. Yedinci kez gol kralı olan Yılmaz, turnuva boyunca 22 gol attı.ANTALYA OSB’YE TENİS KORTUTurnuvaya katılan takımlara teşekkür edip şampiyonu kutlayan Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiğimiz futbol ve voleybol turnuvaları Bölgemize ayrı bir renk, yeni bir heyecan kattı. Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz streetball turnuvası ile heyecanımız ve branş sayımız bir kat daha arttı. Antalya OSB Teknik Koleji’ne yaptığımız spor tesisinin, Antalya OSB CUP turnuvalarının gelişip çeşitlenmesindeki katkısı büyüktür. Yapımı devam eden tenis kortumuz tamamlanınca Antalya OSB’ye yeni bir branş daha kazandırmış olacağız. Sporun birleştirici gücü çalışanlar arasındaki ekip bilincinin artmasında çok önemli bir rol oynuyor. Ve ayrıca tüm çalışanlarımızı spor yapmaya da teşvik etmiş oluyoruz. Çok güzel, oldukça renkli ve çekişmeli bir turnuvayı daha geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başta şampiyonumuz Yörükoğlu olmak üzere tüm takımlarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Devamı
20-05-2024 Bölge

Antalya OSB Yönetimi, firmalar arası iletişim kanallarını güçlendirmek ve spora olan ilgiyi artırmak amacıyla düzenlediği spor organizasyonlarıyla fark yaratmaya devam ediyor. Her yıl geleneksel olarak voleybol ve futbol turnuvaları düzenleyen Antalya OSB Bölge Müdürlüğü, bu yıl ilk kez olarak streetball turnuvası gerçekleştirdi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen ve gelirlerinin tamamının Antalya OSB Teknik Koleji’ne bağışlandığı turnuvada takımlar kıyasıya rekabet etti. AGT, AGT Enerji, EKİCİ, EKSO Süt, Bilim Üniversitesi, Antalya OSB Teknik Koleji ve Antalya OSB Bölge Müdürlüğü takımlarından oluşan toplam yedi takımın katıldığı turnuvada, Antalya Bilim Üniversitesi ile AOSB Bölge Müdürlüğü takımları final karşılaşmasına çıkmaya hak kazandı. Final maçını Antalya Bilim Üniversitesi takımı kazanırken Bölge Müdürlüğü takımı turnuvayı ikinci olarak tamamladı. Katılan tüm takımlara plaket verilirken, şampiyon olan Antalya Bilim Üniversitesi takımı kupa ile ödüllendirildi.

Devamı
19-05-2024 Bölge

Antalya Organize Sanayi Bölgesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını büyük bir coşkuyla kutladı. Kutlama programı Antalya OSB Teknik Koleji Bando Takımı önderliğinde gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile başladı. Teknik kolej öğrencilerinin 300 metrelik Türk bayrağı açarak gerçekleştirdiği kortej yürüyüşüne, bölge sanayicileri, firma personelleri, öğretmenler, bölge müdürlüğü çalışanları ve öğrenciler katıldı. Kutlamaların ikinci adresi Antalya OSB Teknik Koleji Spor Salonu oldu. Bando takımı başta Antalya OSB Başkanı Ali Bahar olmak üzere, Antalya OSB EĞİTİM Komisyonu ve diğer tüm konuklarını marşlar eşliğinde karşıladı. Törenin açılış konuşmasını yapan Başkan Ali Bahar, gençlerden özgürlüğün tadını çıkarmalarını, barışın huzurunu yaşamalarını istedi. Antalya OSB Teknik Koleji öğrencilerinin hazırladığı dans ve jimnastik gösterileri büyük bir beğeni izlenirken, okul korosunun seslendirdiği birbirinden hareketli şarkılar, kutlamaların festival havasında geçmesini sağladı.

Devamı
16-05-2024 Bölge

Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün katılımcılarına sağladığı hizmet arzının çevresel performansını ölçmek ve karbon ayak izini azaltmak hedefiyle hazırlanan Sera Gazı Emisyon Raporu, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından doğrulandı. Çevresel sürdürülebilirliği desteklemek ve Bölge firmalarına bu hususta örnek teşkil etmek amacıyla hazırlanan Sera Gazı Emisyon Beyanı, uluslararası standartlar doğrultusunda, yaklaşık 2 ay süren denetim çalışmaları neticesinde onaylanıp belgelendirildi.5 KATEGORİDE HAZIRLANDI2022 yılında başlatılan Yeşil OSB uyum çalışmaları kapsamında TS EN SO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, TS ISO 46001 Su Verimliliği Yönetim Sistemi belgelerini alan Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Sera Gazı Emisyon Raporunun TSE Muayene Gözetim Merkezi Başkanlığı tarafından tescillenmesi ile çevre hassasiyetini ve Türkiye’nin en çevreci OSB’si olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Karbon ayak izi hesaplamaları kapsamında 5 kategoride hazırlanan rapor, sürdürülebilirlik çalışmalarının çevresel ve ekonomik unsurları için rasyonel anlamda ölçme, değerlendirme ve iyileştirme imkanı sağlayacak.YEŞİL OSBAntalya OSB’nin ilklerin OSB’si olmaya devam ettiğini, örnek uygulamalar ile ‘Yeni Nesil OSB’ kavramının sınırlarını genişlettiğini ifade eden Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Çevresel değerlere ve sürdürülebilirliğe özde değer veren ve tüm hizmet süreçlerine bu değeri önceliklendiren Bölge Müdürlüğümüz, üstlendiği misyonla birçok uluslararası hizmet standardında ilk belgelendirilen yapı olmuştur. Türk Standartları Enstitüsü'ne belgelendirme sürecinde sağlamış oldukları hizmet desteği için teşekkür ediyor, Sera Gazı Beyanımızın resmi olarak doğrulandığını bölge firmalarımız ve paydaşlarımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Aldığımız bu doğrulama belgesi, çevreye duyarlılığın ve inovasyonun öncüsü olarak ön planda olan Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüzün çevresel taahhütlerini ve çabalarını göstermesi açısından büyük önem taşımaktadır. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya inşa etmek ve dünyanın sürdürülebilir geleceği için  ‘Yeşil OSB’ uyum çalışmalarımıza kararlılıkla devam edecek, uluslararası hizmet ve raporlama standartlarına uyum faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi. 

Devamı
03-05-2024 Bölge

Bölge sanayicilerine yeni ihracat kapıları açmak için dünyanın dört bir yanına ticaret heyeti programları düzenleyen Antalya OSB Yönetiminin son durağı, Çin Halk Cumhuriyeti oldu. Antalya OSB Başkanı Ali Bahar önderliğinde, Antalya OSB Dış Ticaret Müdürlüğü organizasyonu ile Çin’in Şangay ve Guanco şehirlerine gerçekleştirilen karma ticaret heyeti programında, 28 bölge sanayicisi yer aldı.BAŞKONSOLOS VE ATEŞE ZİYARETİAntalya OSB Heyetinin Çin’deki ilk ziyaret noktası T.C. Şangay Başkonsolosluğu oldu. Başkonsolos Hüseyin Emre Engin, Antalya OSB sanayicileri ile yaptığı toplantıda Çin Halk Cumhuriyeti’nin sosyal, ekonomik ve politik yapısı hakkında kapsamlı bilgiler verdi. Başkonsolosluğun ardından Şangay Ticaret Ataşeliğine geçen Antalya OSB Heyeti, Türkiye ile Çin arasında kurulabilecek ticaret potansiyeli hakkında görüşme gerçekleştirdi.YAPAY ZEKA BİLİM PARKIÇin’in önde gelen firmalarından Marshall Lojistik’in yetkilileri ile Şangay ofisinde bir araya gelen Antalya OSB sanayicileri, başta elektronik ve yüksek teknoloji ürünleri olmak üzere ithalat ve ihracatı yapılacak olası ürünlerin lojistik operasyonunda izlenecek yollar görüşüldü. Yapay zeka inovasyonu için Şangay’da kurulmuş olan, 7 binden fazla yapay zeka mühendisi ve bilim insanının çalıştığı Zhangjiang Yapay Zeka Bilim Parkı’nı ziyaret eden Antalya OSB heyeti, bilim parkı yetkilileri ile kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi. Bölge sanayicileri, Yapay Zeka Deneyim Merkezinde sergilenen 140'tan fazla gelişmiş yapay zeka ürününü detaylıca inceleyip, kendi sistemlerine entegre etmek için üreticilerle görüşme yaptı.YÜZ YÜZE GÖRÜŞMELERYoğun bir tempoda geçen programın devamında plastik ve kauçuk teknolojileri alanında dünyanın önde gelen fuarlarından biri olan Chinaplas Fuarını ziyaret eden heyet, Şangay Plastik Endüstrisi Derneği yetkilileri ile fuar alanında olası iş birlikleri ve yeni ortaklıkları görüşmek için bir araya geldi. Çin’den ithal etmek istedikleri hammaddelerin üreticileri ile fuar alanındaki B2B alanında yüz yüze görüşmeler yapan Antalya OSB Sanayicileri, birçok yeni anlaşma gerçekleştirdi. Programın sonunda Şangay’dan Guanco’ya geçen Bölge sanayicileri, bu yıl 135’incisi gerçekleşen, dünyanın en önemli ticaret fuarlarından biri olan Canton Fuarını ziyaret ederek, her sektörden ithal ve ihraç ürünlerini inceleyip, yeni bağlantılar kurdu.KUŞAK-YOL PROJESİOldukça verimli bir program gerçekleştirdiklerini ifade eden Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Çin Ticaret Heyet Programı ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu; “Büyüme ve gelişmenin olmazsa olmazı yeni modelleri, yeni endüstrileri ve sektörün yeni dinamiklerini yerinde gözlemlemektir. Üretim faaliyetlerimize adapte edebileceğimiz yenilikleri incelemek açısından Çin, potansiyeli oldukça yüksek bir destinasyondur. Çin’in artan gelir düzeyi, kaliteli ürünlere eğilimin her geçen gün artması, üretim kapasitesi, nüfus yoğunluğu, dünya ticaretindeki payı ve Kuşak-Yol Projesi dikkate alındığında ihracatçılarımızın biran önce entegre olması gereken bir pazar olarak karşımıza çıkmaktadır. Biz Türkiye'yi her zaman Çin'in en önemli ortaklarından biri olarak görüyoruz. Heyet programımız kapsamında işbirliği potansiyeli yüksek olan yatırım alanları, lojistik çözümler, üretim hatlarımıza adapte edebileceğimiz yenilikler, ihracat engelimiz olan ürünlerle ilgili üretilebilecek çözümler konularında verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Ayrıca Chinaplas ve Canton Fuarı ziyaretlerimiz esnasında birçok sanayicimiz, arayışında oldukları hammadde ve ürünlerin nokta atışı tedarikçileri ile görüşüp, ticaret yapma noktasına geldi.

Devamı
25-04-2024 Bölge

Milli mücadelenin eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve Atatürk’ün geleceğin teminatı olarak gördüğü çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde şanına yakışır şekilde büyük bir coşku ile kutlandı.Etkinlik ilk etapta jandarma ve itfaiye ekipleri gözetiminde Antalya OSB çalışanları, bölge sanayicileri, Antalya OSB Teknik Koleji ile Antalya OSB Gündüz Bakımevi öğrencileri ve ailelerinin yoğun katılım sağladıkları büyük bir kortej yürüyüşü ile başladı.Kortej yürüyüşü sonrası katılımcılar Antalya OSB Gündüz Bakımevi’nin hazırladığı gösteriyi izlemek üzere İdari Hizmet Binasındaki etkinlik alanında toplandı. Etkinlik, illüzyon gösterisi ile son buldu.

Devamı
19-04-2024 Bölge

Bölge sanayicilerinin uluslararası bağlantılar kurmasını sağlayarak onlara yeni ihracat kapıları açan Antalya OSB Yönetimi, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Şangay ve Guanco şehirlerine 28 kişilik karma ticaret heyeti düzenliyor. Antalya OSB Dış Ticaret birimi tarafından organize edilen program öncesi kapsamlı bir toplantı yapılarak katılımcılara gezi rotası anlatılırken, Çin hakkında bilinmesi gereken detaylar aktarıldı. Program 20-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olup, heyete Antalya OSB Başkanı Ali Bahar’ın öncülük edecek.Heyet program boyunca Başkonsolosluk ve ateşelik ziyaretleri ardından dünyanın önde gelen yapay zeka üreticileri ile bir dizi toplantı gerçekleştirecek. Sonrasında ise dünyanın en büyük plastik fuarlarından olan Chinaplas Fuarında görüşmeler yapacak. Çin’den ürün ithal etmek isteyen katılımcılar için de Çinli sanayiciler ile birebir toplantılar düzenlenecek. Programın son gününde dünyanın en önemli ticaret fuarlarından olan Kanton Fuarını ziyaret ederek Antalya OSB Dış Ticaret biriminin koordinasyonunda ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

Devamı
18-04-2024 Bölge

Antalya OSB’de kadın istihdamının azalmaya başlamasıyla, sorunun sebeplerini araştırmaya başlayan Bölge Yönetim Kurulu, başlıca nedenlerin artan trafik yoğunluğu ve çocuk yaştaki öğrencilerin okul saatleri olduğunu tespit etti. Kadınların çalışma şartlarının kolaylaştırılması ve sanayideki kadın istihdamının artırılması için Antalya OSB Müteşebbis Heyet Üyesi Canan Keskin Gürkan Başkanlığında Bölgedeki kadın sanayicilerden oluşan bir komisyon kuran Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, tespit edilen sorunları tüm detaylarıyla ele alıp çözüm için harekete geçti. Komisyon ilk iş olarak, Antalya OSB Eğitim Merkezi ve ATSO MESEM iş birliğinde bir çelik kaynakçılığı kursu hazırlayıp, iş arayan kadınlara istihdam garantili bir eğitim programı açtı.BÖLGEYE ULAŞIM ZORLAŞTIYapılan çalışmalar sonucunda kadın istihdamındaki düşünün en önemli sebeplerinden birinin artan trafik yoğunluğu olduğunu dile getiren Gürkan; “Antalya, son yıllarda nüfusunun hızla artmasıyla birlikte trafik sorunlarıyla karşı karşıya kalmıştır. Özellikle şehir merkezine ve sanayi bölgelerine giden ana yollar, iş saatlerinde yoğun bir trafiğe sahiptir. Bu durum, çalışan kesimin işe ulaşımını ciddi şekilde etkilemektedir. Kadınlar, özellikle ailevi sorumlulukları nedeniyle daha fazla zaman harcamakta ve işe gitmek için daha fazla çaba sarf etmektedirler. Çocukların okula gidiş-geliş saatleri de trafikten dolayı zaman sorunu yaşayan kadınların çalışmalarına engel olan başka bir unsurdur. Uzun ve yorucu bir trafik süreci, kadınların işe gitmelerini zorlaştırmakta ve motivasyonu olumsuz etkilemektedir” dedi.SANAYİDE KADIN ELİAntalya OSB’de yaklaşık 7 bin 500 kadın çalışan olduğuna dikkat çeken Gürkan; “Komisyonumuz kurulur kurulmaz toplantılarımıza başladık. Hem yetişmiş iş gücüne sahip kadınlarımızı istihdam etmek hem de ev hanımı olarak nitelendirilen kadınlarımızı eğiterek iş dünyasına kazandırmak için ne yapılması gerektiğini planladık. Kadınlarımız sanayide çalışmak istiyor fakat ilk başta söylediğim nedenler, kadınlarımızın iş hayatından kopmalarına neden oluyor. Onların bu isteklerini gerçekleştirmek için hayatlarını kolaylaştırmak zorundayız. Bu doğrultuda TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’muzun Sanayide Kadın Eli projesi kapsamında ATSO Kadın Girişimciler Kurulu ile de güç birliği yaparak etki alanımızı güçlendirdik” şeklinde konuştu.ÇELİK KAYNAKÇISI YETİŞTİRECEKLERKadınların iş dünyasındaki yerini artırmak için hızla harekete geçtiklerini dile getiren Gürkan, “İlk olarak sanayi sektörüne daha fazla kadını çekebilmek ve iş arayan bireylere Bölgemizdeki iş imkanlarını tanıtmak için firmalarımızda çalışan kadınların kariyer hikayelerinden ve mesleki başarılarından oluşan “Sanayide Kadın” isimli belgesel serisi hazırlayıp geniş kitlelere ulaşmasını sağladık. Şimdi de ATSO ve Antalya OSB iş birliği ile kadınlarımıza yönelik iş garantili Çelik Kaynakçılığı Eğitimi hazırlıklarına başladık. İş arayan, meslek edinmek isteyen kadınlarımıza ücretsiz bir şekilde çelik kaynakçılığını öğretip firmalarımızda istihdam edeceğiz” ifadelerini kullandı.KREŞ MÜJDESİKadınların çalışma koşullarının kolaylaştırılması için Antalya OSB’ye bir ekolojik kreş açacaklarını müjdeleyen Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Amaçlarının talep edilenin niteliğini yükseltmek olduğuna vurgu yapan Bahar, “Biz talep edilen niteliğinin her yerde yükseltmeye devam edeceğiz. Yeni bir şey planlıyoruz. Antalya OSB’ye OSİAD ile bir ekolojik kreş kuracağız. OSİAD işin koordinatörlüğünü yapacak. İnşallah ekolojik kreşi de biz yapacağız’’ dedi.

Devamı
17-04-2024 Bölge

Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Antalya OSB CUP Firmalar Arası Halı Saha Futbol Turnuvasının sekizincisi YTONG ve İGSAŞ takımları arasında oynanan müsabaka ile start aldı. Antalya Osb Teknik Koleji Spor Tesislerinde gerçekleşen turnuvanın ilk gününde taraftarlar gole doydu. Oynanan 3 maçta toplam 24 gol atıldı. Yaklaşık iki ay sürmesi planlanan turnuvada maçlar her hafta Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri oynanacak. 19 takımın katıldığı turnuvanın şampiyonu haziran ayının ilk haftasında gerçekleşecek final maçında belli olacak.

Devamı
17-04-2024 Bölge

Antalya OSB Müteşebbis Heyetinin olağan toplantısına başkanlık eden Antalya Valisi Hulusi Şahin, toplantının ardından Başkan Ali Bahar ile birlikte Antalya Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji ile Ekici Peynir firmalarını ziyaret edip, incelemelerde bulundu.Öğrencilerine sunduğu son teknoloji ekipmanlar, atölyeleri ve laboratuvarları ile Türkiye’nin en başarılı meslek liselerinden biri olan Antalya OSB Teknik Koleji'ni ziyaret eden Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya OSB Başkanı Ali Bahar'dan okul hakkında bilgi alıp öğrencilerle sohbet etti. Vali Şahin ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede Antalya OSB Teknik Koleji için “her türlü taktirin üzerinde, büyük bir eğitim yuvası” ifadelerini kullandı.Günün ikinci ziyaretini EKİCİ Peynir firmasına gerçekleştiren Vali Şahin, kurucu Mustafa Ekici, Genel Müdür Burçin Ekici ve Genel Müdür Yardımcısı Elçin Ekici Öztürk'ten firmanın 60 yıllık geçmişi, üretim kapasitesi, ürün gamı ve pazar büyüklüğü ile ilgili bilgiler aldı. Vali Şahin'e ziyareti esnasında Antalya OSB Bölge Müdürü İlhan Metin eşlik etti.

Devamı
05-04-2024 Bölge

Antalya OSB Yönetimi, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı 2023 Yılı Üreten Şehirler Programı kapsamında sağlanan mali destek ile Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde “Yeşil OSB Temiz Antalya Projesi” kapsamında, temiz üretim etütleri gerçekleştirilmesi hizmet alımı ihalesi gerçekleştirildi.Antalya OSB Bölge Müdürü İlhan Metin’in Değerlendirme Komitesi Başkanlığını yaptığı ve İl Sanayi Müdürlüğü’nün proje ortağı olduğu ihale toplantısına İl Sanayi Müdürlüğü, BAKA yetkilileri ve Antalya OSB BAKA İhale Değerlendirme Komitesi Üyeleri katıldı.İhale neticesinde TÜBİTAK tedarikçiliğinde hizmet sunumu yapılması kararı alındı. Bu doğrultuda Antalya OSB’ de yer alan ve teknik analizlerle belirlenecek 13 firmaya TÜBİTAK tarından ücretsiz Temiz Üretim Etüdü yapılacak.

Devamı