* Serbest piyasa verileridir

Başkanın Mesajı

Hepimiz biliyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş vizyonu olan çağdaş uygarlık düzeyinin ilerisine geçme ülküsü, bilgi ve teknolojiye dayalı güçlü bir sanayi sektöründen geçmektedir ve bu nedenle sanayiciler olarak çabamız ve başarımız, bireysel girişim meselesi değil, tamamen bir memleket meselesidir. Biz bu inançla yolumuza devam ediyoruz.

Bilindiği gibi, bölgemizde son birkaç yılda enerji, arıtma, ulaştırma, yol, peyzaj, güvenlik altyapısı gerçekten örnek teşkil edecek biçimde geliştirilmiştir.

Antalya OSB bünyesinde ilk kez meslek lisesi açarak eğitime kazandırmış, en çevreci ve en yeşil OSB ödüllerine layık görülmüş bir organize sanayi bölgesidir. Kendi serasında yılda 100 bin adet mevsimlik çiçek üreten ve bunları sanayicilerine bedelsiz bir şekilde dağıtan yine Türkiye’nin ilk OSB'sidir.

Yönetim Kurulu olarak Bölgemizde faaliyet gösteren sanayicimize kaliteli alt ve üstyapı hizmeti sağlama konusunda kendimizle yarış halindeyiz. Bölgemiz sanayicilerine rekabet koşulları yaratabilmek adına kaliteli ve düşük maliyetli, sürekli ve kesintisiz hizmet sağlama politikamıza devam etmekteyiz.

Antalya Organize Sanayi Bölgesinin değerli sanayicileri başarı hikayeleriyle sadece bölgemizi büyütmekle kalmamış ihracat yaparak, istihdam sağlayarak Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmıştır. İşte bu yüzden tüm sanayicilerimiz her türlü övgüyü hak etmektedir. Antalya Organize Sanayi Bölgesindeki bu işletmeler, kentimizin nitelikli bir şekilde büyümesinde yeni bir sayfa açmıştır.

Tüm bu olumlu gelişmeler sanayici mantığı ile düşünerek, kanun ve hukuki kurallar çerçevesinde sanayiciye hizmet etme anlayışı ile hayata geçirilen projelerin bir sonucudur.

Türkiye’ye model olan bir Organize Sanayi Bölgesi olarak gelen misafirleri “İşte Antalya, işte Antalya’nın sanayi merkezi burası” diyerek gururla, iftiharla gezdirebilmekteyiz. Bu güç, bu iftihar bugünden gelmiyor. Geçmişten, önceki başkanlarımızdan, önceki yönetim kurullarımızdan, Müteşebbis Heyet Üyelerimizden, duayen sanayicilerimizden geliyor. Biz aldığımız bu emaneti geliştirmek ve Antalya’ya sanayi vizyonunu vermek üzere aynı aşk ve aynı heyecanla çalışmaya devam ediyoruz.

Ali Bahar
Antalya Organize Sanayi Bölgesi
Müteşebbis Heyet Başkan Vekili
Yönetim Kurulu Başkanı