* Serbest piyasa verileridir

LEVENT CAM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

1979 yılından bugüne faaliyet gösteren Levent Kimya, 2019 yılında, 20 yılın üzerinde sektör deneyimi olan bir cam firmasının satın alınması yolu ile Cam Sektörüne girme kararı aldı ve Levent Cam firmasını kurdu. Levent Cam, 2019 yılında cam işleme alanında sürdürülebilir politikalar yürütmek ve gelecek nesillere şirket çıkarlarının toplumsal çıkarlar ile çatışmadığı, sadece ekonomik açıdan büyümeyi değil dürüstlüğü ilke edinerek, sosyal ve çevreye karşı sorumluluk bilinci ile hareket eden kurumsal bir yapı oluşturma amacı ile kurulmuştur. Antalya Organize Sanayi Bölgesi 1. Kısımda 12.187 m² lik bir alana kurulu olup 8.500 m²’lik kapalı alana sahiptir.

2019 yılında yapısal yatırımlarını sonuçlandıran Levent Cam, 2020 yılında mevcut üretim hatlarına ek olarak dünya standartlarında üretim yapmak amacı ile yeni CNC, Delik ve Laminasyon Hatlarını devreye almıştır.

2021 yılında da hedefler doğrultusunda yatırımlarına devam ederek, cam makine hatlarına ek olarak dünyanın önde gelen üreticilerden, kesim hattı (HEGLA) ve kenar işleme (BUSETTİ) makinalarını bünyesine katmıştır.. Bu sayede mevcut kapasitemizi arttırma ve ürün kalitemizi en üst noktaya taşıma imkânı sağlanmıştır.

2020 yılında TSEN1279, ve TSEN12150, CE testleri tamamlanmış olup belgeleri alınmıştır. Yine 2020 yılında Şişecam Yetkili Üretici bayi sertifikamız alınmıştır. Şirketimiz kaliteli üretim ve ürün hedefi ile ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 kalite ve yönetim sistemi belgeleri ile sertifikalandırılmıştır.

Sektörde cam işleme ile ilgili tüm ihtiyaçları tek noktadan karşılamaya yönelik üretim hatları ile kısa sürede müşterilerinin güvenilir çözüm ortağı olmayı başarmıştır.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Levent Cam, kaliteli üretim anlayışı, standart fiyat politikaları ve sipariş teslim tarihlerindeki özen ile, yerel ve uluslararası projelerde değişmez yol arkadaşı olmuştur.

Yılda 450.000 m² ısıcam, 150.000 m² PVB ve EVA laminasyon, 250.000 m² temperli cam üretim kapasitesi ile kendi bünyesinde çökertme, bombe üretimi, delikli ve şekilli cam, boyalı cam ve kumlama cam üretimi ile sektörde yerini almaktadır.

Pazardaki son gelişmeleri yakından talip ederek, sektördeki öncü firmalardan olan Levent cam, kaliteden ödün vermeden kendini yenilemeye ve yatırımlarına devam etmektedir.

Sektör

Yapı