* Serbest piyasa verileridir

Bölge

12-05-2022 Bölge

Sayın Sanayicimiz,Türk Telekom A.Ş. 'nin yaptığı bildirim ile Antalya Organize Sanayi Bölgesindeki telekomünikasyon hizmetlerinin çalıştığı Türk Telekom Antalya OSB santralinde, Türk Telekom altyapısında sürekli yapılan teknolojik yenileme/Cihaz yükseltme (upgrade) çalışmaları kapsamında 17.05.2022 tarihinde (Pazartesiyi Salıya bağlayan gece) saat 02:00 - 06:00 arasında MPLS cihazlarında yükseltme çalışması yapılacağı bildirilmiştir. Antalya OSB sahasında hizmet verilen Türk Telekom Perakende ve Toptan seviye sabit müşterilerinde (Sabit telefon hizmetleri, Sabit internet hizmetleri, Metro Ethernet İnternet, NN ME, ISDN PRI, SIP TRUNK, TTVPN) ve TTMOBİL müşterilerinde belirtilen zaman diliminde kesintiler yaşanacağı için, mağduriyet yaşanmaması adına, ilgili birimlerin bilgilendirilmesi konusunda gereğini rica ederiz. 

Devamı
28-04-2022 Bölge

   Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından, Bölgemiz Firmaları çalışanları arasında birlik ve beraberlik ile kurumlar arası kaynaşmayı sağlamak, çalışma motivasyonunu arttırmak amacıyla, ‘’Antalya OSB CUP 2022 Firmalar Arası 6. Halı Saha Futbol Turnuvası‘’ düzenlenecektir.   Bu bağlamda, turnuvaya katılacak takımlar kayıt başvurularını 16.05.2022 Pazartesi günü saat 16:00’a kadar Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’ne yaptırmaları gerekmektedir.   Dostluk, centilmenlik ve rekabet duygusunu geliştirmek için düzenlenecek turnuvaya katılacak takımlara şimdiden başarılar dileriz. Detaylı Bilgi için iletişim;Ümit BOZLARE-mail: umitbozlar@antalyaosb.org.trTel: 0242 258 11 00 (4005)Murat CANSIZE-mail: muratcansiz@antalyaosb.org.trTel: 0242 258 11 00 (1004) 

Devamı
08-04-2022 Bölge

Mustafa Kemal Atatürk’ ün “Türk milletinin tarihi bir vasfı da güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Bunun içindir ki, milletimizin güzel sanatlara sevgisini mütemadiyen ve her türlü vasıta ve tedbirle besleyerek inkişaf ettirmek milli ülkümüzdür.” söylemi doğrultusunda yaşamın ve üretimin en önemli unsuru olan insana yatırım yapmak ve kişisel-toplumsal gelişimi desteklemek hedefiyle oluşturduğumuz Sanat Sınıfları; Sümer Ezgü Sanat Akademisi iş birliği ile katılım başvurularınıza açılıyor. “Ritim”, “Gitar”, “Bağlama”, “Halk Oyunları” ve “Ses Eğitimi” alanlarında Antalya OSB katılımcıları için eğitim fırsatı sağlayacak ve hafta içi öğle saatlerinde gerçekleştirilecek kurslar için katılım başvurularınızın 25 Nisan 2022 tarihine kadar https://www.antalyaosb.org.tr/tr/egitimler linkinden gerçekleştirilmesi ve bilgi alınması hususunda gereğini rica ederiz.

Devamı
06-04-2022 Bölge

Sayın Sanayicimiz;LÖSEV'e destek olmak isteyenler için irtibat numaraları ve Ramazan Bayramı kapsamında gerçekleştirilecek bağış ve yardım çalışmaları ile ilgili detaylı bilgi ektedir. Bilgi alınmasını rica ederiz. 

Devamı
30-03-2022 Bölge

Ulusal seviyede siber dayanıklılığının arttırılması amacıyla Türkiye Bilişim Derneği temsilcileri tarafından teknokent ve OSB’lerde yerleşik KOBİ’ler ve girişimciler için Siber Güvenlik Eğitimleri verilmektedir.           İlgili hizmet kapsamında ; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Bilişim Derneği İşbirliği ile Antalya OSB paydaşları ve katılımcıları için 4 Nisan 2022 Pazartesi günü online platformda  Siber Güvenlik Eğitimi gerçekleştirilecektir.Eğitim başvuru kayıtlarınızın www.antalyaosb.org.tr/tr/egitim/tbd-siber-guvenlik-egitimi-online/200 link adresinden yapılması ve katılım sağlanması hususunda gereğini rica ederiz. 

Devamı
23-03-2022 Bölge

Sayın SanayicimizAntalya OSB Eğitim hizmetleri kapsamında “2022 Yılı 1. Grup İlk Yardım Eğitimleri”   30-31 Mart, 1-5-6-7 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecektir.Eğitim programı hakkında ayrıntılı bilgiye https://www.antalyaosb.org.tr/tr/egitim/temel-ilk-yardim/199 ve https://www.antalyaosb.org.tr/tr/egitim/ilk-yardim-belge-yenileme-egitimi/198 linklerinden ulaşılarak, 28 Mart 2022 Pazartesi günü saat: 10.00’ a kadar online katılım kayıtlarınızın oluşturulması hususunda gereğini rica ederiz.·  “İlk Yardım  Belge Yenileme” eğitimine girecek olan katılımcılarımız  iki grupta değerlendirilecektir. Başvuru esnasında ad ve soy ad alanında grup bilgisine yer vermenizi rica ederiz.( Ör: Cemal GÜR- Grup 1)1.  Grup: OED Eğitimini daha önce almış katılımcılar  (OED  Kullanım belgesi olanlar)2.  Grup: OED Eğitimini daha önce almamış katılımcılar.( Bu grup OED sınavına dahil olacaktır.)·   Eğitim dış katılımcılarına kapalı olup, hizmet sunumu sadece bölge firmalarının çalışanları için gerçekleştirilecektir.

Devamı
02-02-2022 Bölge

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayelerinde, ‘’Yetenek Her Yerde’’ temasıyla üniversitelerin, kamu ve özel sektör kurumları ve meslek odalarının işbirliği ile gerçekleştirilen, Bölgesel Kariyer Fuarları kapsamında, ''Güney Kariyer Fuarı'', 18-19 Mart 2022 tarihlerinde Süleyman Demirel Üniversitesi ev sahipliğinde, Üniversitenin yerleşkesinde bulunan Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilecektir.   Etkinliğe Isparta, Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Karaman ve Konya illerindeki 16 paydaş üniversiteden toplam 40.000’den fazla öğrencinin katılması öngörülmektedir.   Katılım sağlanması durumunda katılımcılara fuar alanında 3x3 m²'lik stant alanı ücretsiz tahsis edilecektir. Detaylı bilgi ve kayıt için http://www.gunkaf.com/ adresini ziyaret edebileceğiniz hususunda;  Bilgi alınmasını rica ederiz.  

Devamı
22-01-2022 Bölge

DEĞERLİ SANAYİCİLERİMİZ;TEİAŞ Batı Yük Tevsii Merkezi tarafından Yönetim Kurulumuza yapılan sözlü bildirim neticesinde (Yazımızın tebliğine kadar tarafımıza yazılı herhangi bir bildirim yapılmamıştır, ilaveten söz konusu durum kesinti değil kısıntı olarak bildirilmiştir. Bu da bir bilinmezlik içermektedir.);Ülkemizde elektrik enerjisi ihtiyacının büyük kısmı doğal gaz elektrik santralleri tarafından sağlanmaktadır. Kısıtlı üretim yapan santrallerde elektrik arz-talep dengesini sağlayabilmek için, TEİAŞ- Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi tarafından internet sitesinde yayınlanan bildirime göre ülke genelinde sanayi tesislerinde elektrik kısıtlamasına gidileceği bildirilmiştir.Doğalgaz Kombine çevrim santrallerinde gaz kısıntısı uygulanacağından, elektrik arz talep dengesinin sağlanması maksadıyla;24 Ocak 2022 Pazartesi günü gece saat 00:01 ile 23:59 saatleri arasında toplamda 24 saat bölgemizin tamamında elektrik kısıntısı,Ayrıca 27 Ocak 2022 Perşembe günü 00:01 ile 28 Ocak 2022 Cuma günü saat 23:59 saatleri arasında toplamda 48 saat bölgemizin tamamında elektrik kısıntısı yapılacaktır.TARİH   KISINTI BAŞLANGIÇ       KISINTI BİTİŞ24.01.2022 Pazartesi                   00:01   23:59 (24 Saat)   27.01.2022 Perşembe              00:01              -28.01.2022 Cuma                  -   23:59 (48 Saat) Şeklinde TÜM BÖLGEDE maalesef 72 saatlik elektrik kısıntısı yapılacağı bildirilmiştir.Bölgemizde yer alan abonelerin aydınlatma ile ilgili elektrik tüketimi haricinde hiçbir şekilde elektrik kullanımı olmayacaktır.Elektrik kullanımında kısıtlamaya uyulmaması halinde henüz miktarını bilemediğimiz T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Bölgemize uygulanacak cezai yaptırım, kısıtlamaya uymayan firmalara yansıtılacaktır.Kısıntı planında, gün, saat ve durum kapsamındaki değişiklikler tarafınıza anında bildirilecektir. Zira bu kısıntının kaldırılması hususundaki çalışmalarımız ve mücadelemiz devam etmektedir.Gerekli tedbirlerin alınmasına, azami hassasiyet gösterilmesi hususunda gereğini bilgilerinize önemle rica ederiz. ÖNEMLİ GÜNCELLEME!TEİAŞ tarafından uygulanacak elektrik kısıtlaması süresince Bölgemize tanımlanan toplam elektrik kapasitenin 4 MW olduğu öğrenilmiş, temaslarımız sonucunda tanımlı gücün 20 MW'a çıkarılması sağlanmıştır.Bu güç toplam kapasitemizin %25'ine tekabül etmektedir. Zaruri mecburiyetler harici güç çekişi yapılmaması hâlinde bir müeyyide ile karşılaşılmayacağı ön görülmekte olup, olası güç aşımından Bölge Müdürlüğümüzün herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.Tarafımıza uygulanacak yaptırımlar tüm sanayicilerimize yansıtılacaktır. Sanayicilerimizin bu bilinçle hareket etmesi büyük önem arz etmektedir. Ali BAHARAntalya OSB Yön. Kur. Bşk.

Devamı
03-01-2022 Bölge

Değerli SanayicimizAntalya OSB Eğitim hizmetleri kapsamında planlanan “ Makro Excel ” eğitim programı; 11-13-18-20-25-27 Ocak/ 1-3 Şubat 2022 tarihlerinde 14.00-17.00 saatleri arasında online olarak gerçekleştirilecektir.Eğitim programına katılım göstermek isteyenlerin https://www.antalyaosb.org.tr/tr/egitimler linkinden katılım kayıtlarını oluşturmaları ve bilgi alınması hususunda,Gereğini rica ederiz.

Devamı
01-12-2021 Bölge

Değerli Sanayicimiz Antalya OSB Eğitim hizmetleri kapsamında planlanan “ Temel İleri Seviye Excel (Veri Analizi-Raporlama)” eğitim programı; 7-9-14-16-21-23 Aralık 2021 tarihlerinde 13.00-17.00 saatleri arasında Bölge Müdürlüğü eğitim salonlarında gerçekleştirilecektir.Eğitim programına katılım göstermek isteyenlerin https://www.antalyaosb.org.tr/tr/egitimler linkinden katılım kayıtlarını oluşturmaları ve bilgi alınması hususunda, Gereğini rica ederiz.

Devamı
15-11-2021 Bölge

Değerli Sanayicimiz Antalya OSB Eğitim hizmetleri kapsamında planlanan “Ekonomide Güncel Durum Analizi ( Ülke- Dünya)” eğitim programı; 24 Kasım 2021 Çarşamba günü 14.00-16.00 saatleri arasında online olarak gerçekleştirilecektir.Eğitim programında; katılımcıların ekonomi ve piyasalara ilişkin karşılaştığı makro verileri, piyasa göstergelerini, istatistikleri ve makaleleri analiz edip yorumlayabilmeleri ve bu alanda kendi bakış açılarını oluşturmalarının sağlanması, Türkiye-Dünya ekonomisi ile küresel finans piyasalarındaki güncel bilgilerin aktarılması hedeflenmektedir.Eğitim programına katılım göstermek isteyenlerin https://www.antalyaosb.org.tr/tr/egitimler linkinden katılım kayıtlarını oluşturmaları ve bilgi alınması hususundaGereğini rica ederiz.

Devamı
02-11-2021 Bölge

Değerli Sanayicimiz  Antalya OSB Eğitim hizmetleri kapsamında planlanan “İnsan Kaynaklarında Bordrolama ve Özlük İşlemleri” eğitim programı; 9-10-11 Kasım 2021 tarihlerinde 13.00-17.00 saatleri arasında Bölge Müdürlüğü Eğitim Salonlarında gerçekleştirilecektir. Eğitim programına katılım göstermek isteyenlerin https://www.antalyaosb.org.tr/tr/egitimler linkinden katılım kayıtlarını oluşturmaları ve bilgi alınması hususunda Gereğini rica ederiz. 

Devamı