* Serbest piyasa verileridir

ANTALYA OSB KARİKATÜR YARIŞMASI BAŞLADI

Antalya OSB 3’üncü Ulusal Karikatür Yarışması’na başvuru süreci başladı. Son başvuru tarihi 3 Temmuz olan yarışmanın kazananları 13 Temmuz’da belli olacak, ödül töreni 27 Temmuz’da Antalya OSB’de düzenlenecek.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Antalya Organize Sanayi Bölgesi Ulusal Karikatür Yarışması’nın başvuru süreci başladı. ‘Sanayide Teknolojik Dönüşüm’ konulu eserlerin gönderileceği yarışmanın son başvuru tarihi 3 Temmuz olarak belirlendi. Yurt genelindeki amatör-profesyonel tüm çizerlerin başvurabileceği yarışmanın kesin sonuçları 13 Temmuz’da açıklanacak.

DUAYENLER JÜRİDE

Yarışma jürisinde Anadolu Karikatürcüler Derneği Başkanı Ahmet Aykanat ile karikatür dünyasının duayenlerinden Eray Özbek, Engin Selçuk ve Kürşat Zaman’ın görev alacağı yarışmanın birincisine 7 bin, ikincisine 5 bin, üçüncüsüne 3 bin TL, 3 kişiye de bin 500 TL’lik mansiyon ödülü verilecek. Ödüller 27 Temmuz’da Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde gerçekleşecek törende sahiplerini bulacak.

BÖLGE FİRMALARINDAN DESTEK

Antalya OSB’nin gelenekselleşen bir kültürü haline gelen yarışma, bu yıl ilk kez Bölge firmalarının desteği ile düzenlenecek. AGT Ağaç Sanayi, Ekici Peynir, Adalya Mermer, PSL Elektronik Fiberli, Esli Endüstriyel, Antalya Organize Sanayici İş İnsanları Derneği ve Genç Organize Sanayi Derneği’nin sponsorluğunda gerçekleşecek yarışma, ilerleyen yıllarda Bölge firmalarının da desteği ile uluslararası arenaya taşınacak.

GELECEĞİN SANAYİSİ

Kurulum süreci devam eden Teknoloji Geliştirme Bölgesi ile Bölgeyi bir bilim yuvasına dönüştürmeyi amaçladıklarını belirten Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Ar-Ge ve inovasyon konusunda attığımız bu büyük adımı sanatın gücü ile birleştirip farkındalığı artırmak, sanatın ve sanatçılarımızın kılavuzluğunda sektörün geleceğini ve ülke sanayisi ile ilgili kurulan hayalleri görmek istiyoruz. Einstein ‘Hayal gücü bilgiden daha önemlidir’ der. İşte bu yüzden gönderilecek eserleri merakla bekliyor, tüm karikatüristlerimizi bizlere ışık olmaya davet ediyoruz’ dedi.

BAŞKAN’DAN TEŞEKKÜR

Bölge firmalarının yarışmaya dahil olmasından büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Başkan Bahar, “Yarışmayı düzenlemekteki bir diğer amacımız, Bölge firmalarının marka değerine katkı sağlayacak bir platform oluşturmaktı. Düzenlediğimiz ilk iki yarışma, işleyişi, içeriği ve organizasyon kabiliyeti bakımından sanat çevrelerinden pek çok övgü aldı ve geniş bir kitleyle buluştu. Elde edilen bu başarının Bölgemize ve firmalarımıza değer katacağını düşünüyor, değerli sanayicilerimize katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.