* Serbest piyasa verileridir

OSİAD BAŞKANI KASAPOĞLU GÜVEN TAZELEDİ

Antalya Organize Sanayici İşadamları Derneği, cinsiyet eşitliğini sağlamak için ‘işadamları’ kelimesini ‘iş insanları’ olarak revize etti.

Antalya Organize Sanayici İşadamları Derneğinin 17’nci Olağan Genel Kurulu, Antalya OSB Müdürlüğü idari hizmet binası Atatürk Konferans Salonunda gerçekleşti. Mevcut Başkan Ahmet Kasapoğlu’nun oluşturduğu blok listenin dışında başka bir listenin yer almadığı Genel Kurulda, üyelerin tamamının oyunu alan Başkan Kasapoğlu güven tazeledi.

İŞADAMI YERİNE İŞ İNSANI

Genel Kurulu sürecinde dernek tüzüğünde iki önemli değişik yapıldı. Genel kurul süresini 2 yıldan 3 yıla çıkaran dernek üyeleri, cinsiyet eşitliğini sağlamak için dernek adındaki ‘işadamları’ kelimesini ‘iş insanları’ olarak revize etti. Başkan Ahmet Kasapoğlu’nun verdiği önerge ile gündeme alınan isim değişikliği teklifi, oy birliği ile kabul edildi. Karar ile derneğin adı Antalya Organize Sanayici İş İnsanları Derneği olarak değiştirilmiş oldu.

İŞ DÜNYASI SEÇİM YORGUNU

Seçim öncesi üyelere seslenen Başkan Kasapoğlu, “Bildiğiniz gibi son 3 yılı hain darbe girişimi ve son olarak da referandum süreci ile geçirdik. Bu olağanüstü dönemde ekonomimizin önemli ölçüde direnç göstererek ciddi bir krize girmemiş olması sevindirici olduğu kadar önemli bir başarıdır. Bunda 2002 sonrası yapılan reformlarla bankacılık sisteminin güçlendirilmiş, mali disiplinin sağlanmış, kurallı bir ekonomiye geçişin adımlarının atılmış olmasının büyük bir payı vardır. Hükümetlerimizin kısa vadede düşen talep ve artan işsizliğe karşı aldığı tedbirleri hep destekledik. Diğer yandan büyümenin sürdürülebilir bir şekilde artırılmasının sadece bu tür kısa vadeli politikalar ile sağlanamayacağı hepimizin malumu. Artık ülkemizin gündeminin referandumlar ve seçimlerden ziyade iş dünyasının en çok ihtiyacı olan şeyin, yatırım ortamını iyileştirecek ekonomik reformlara ve programlara odaklanmak olduğuna inanıyoruz. Her ne kadar önümüzde 2019 yılında seçimler olsa da artık bir nevi seçim yorgunu olan iş dünyasının en büyük beklentisi önümüzdeki dönemin bir seçim hazırlığı dönemi değil, ekonomik potansiyelimizi artıracak önemli reformların yapıldığı bir icraat dönemi olmasıdır” dedi.

İŞBİRLİĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK 

Genel Kurulun kapanış konuşmasını gerçekleştiren Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ise yapılan isim değişikliğinin yerinde bir karar olduğuna vurgu yaptı. Antalya OSB Yönetiminin kadınların iş dünyası içerisinde daha aktif olması ve kadın istihdamının artırılması için yaptıkları çalışmaları hatırlatan Bahar, “3 yıl önce burayı birlikte yöneteceğiz diye yola çıkmıştık, bu heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmedik. Bu süre içerisinde OSİAD ile Bölgemizi geliştirmek adına birçok ortak iş ve projeye imza attık. Yeni dönemde bu işbirliğinin artarak devam edeceğine inancımız tamdır. Değerli Başkanımı ve yönetimini kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.