* Serbest piyasa verileridir

Çalışma Talebi Dilekçesi Hk.

Sayın Sanayicimiz;

Koronavirüs pandemisinin etkilerinin azaltılması için alınan önlemler kapsamında 18-19 Nisan 2020 (Cumartesi-Pazar, 2 gün) ve devamındaki hafta sonlarında sokağa çıkma yasağı uygulamasına devam edilecektir.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 10.04.2020 tarih ve 2020/19 sayılı kararında sokağa çıkma yasağı esnasında Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlar ile İstisna Kapsamında Olan Vatandaşlar belirtilmiştir.

Ancak, kararda belirtilen istisnai durumların 7/24 esasına göre çalışmak zorunda olan, üretimini hiç bir şekilde durduramayacak olan sanayi tesislerinin bir kısmını kapsamadığı görülmüştür.

Üretimde meydana gelebilecek olası aksaklıkları engellemek adına 7/24 esasına göre çalışmak zorunda olan, üretimini hiç bir şekilde durduramayacak olan katılımcılarımızın “Açık Olacak İşyeri ve İşletmelere” dahil edilmesi için Döşemealtı Kaymakamlığı’na başvuru yapılacaktır. İlgili makamların alacağı karara göre Bölge katılımcılarımız bilgilendirilecektir.

Bu kapsamda, firmanızın sokağa çıkma yasağından muaf tutulması gerektiğinin nedenlerini içeren ‘Çalışma Talebi Dilekçenizi’ 15 Nisan 2020 Çarşamba mesai bitimine kadar Bölge Müdürlüğümüze iletmeniz hususunda,

Bilgi alınmasını ve gereğini önemle rica ederiz.